Türkiye'yi Eurovizyon şarkı yarışmasında temsil edecek grup ve şarkı bugünlerde müzikseverlerin beğenisine sunulmaya başlandı.
Mor ve Ötesi grubu, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da 20-24 Mayıs tarihlerinde 53'üncüsü düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi "Deli" adlı şarkıyla temsil edecek.
Mo ve Ötesi adlı grubun solisti Harun Tekin, şarkılarının tüm elemeleri geçerek seçilmesinden sonra yaptığı açıklamada "Başından beri TRT yöneticileriyle uyum içerisindeydik. Bizler başından beri Eurovision'da şarkımızı kendi tarzımızı koruyarak ifade edeceğimizi belirttik. Deli'nin dışındaki diğer 2 parçayı da zamanı gelince sunacağız. Şarkıyı İngilizce veya Almanca da söyleyebilirdik. Ama Türkçe olmasıyla iyi veriler elde edeceğimizi düşünüyoruz. Bundan sonra "Deli" adlı parçayı çeşitli platformlarda yarışmadan önce söyleyerek insanların dinlemesini sağlayıp promosyonunu yapacağız. Büyük veya küçük çapta turnede olabilir. Değişen eleme sistemine göre şarkıyı önceden insanlara duyurmanın faydası var" dedi.
http://www.youtube.com/watch?v=xV0aaiHJrNA